Producenci
Sonda
Skąd się o nas dowiedziałeś ?
Nowości
Japoński Nóż Kyusakichi Gekko Petty 135mm
Japoński Nóż Kyusakichi Gekko Petty 135mm
350,00 zł
Kamień wodny 1000/4000 Santoku
Kamień wodny 1000/4000 Santoku
137,00 zł
O firmie

Nasza firma stała się pionierem w sprzedaży i dystrybucji oryginalnych japońskich noży kuchennych. Sprzedawane przez Nas noże, nowych nabywców znajdą w szczególności wśród osób ceniących sobie jakość, trwałość oraz szczegółowość wykonania. Naszą działalność rozpoczeliśmy w 2009 roku, od nawiązania bezpośredniego kontaktu z dystrybutorami z Japonii.

W ten sposób mamy możliwość zaoferowania Państwu oryginalnych i najlepszych jakościowo japońskich noży. Wraz z jakością, dbamy także o atrakcyjność cen oferowanych przez Nas produktów. Zważywszy że jesteśmy bezpośrednim importerem, w cenę noży nie są wliczone żadne dodatkowe koszty pośredników i handlowców, a wszystko po to by Nasz klient mógł się cieszyć najwyższą jakością noży dostępnych w niezwykle atrakcyjnej cenie.

Aktualnie posiadamy w swojej dystrybucji następujące marki: Samura, Seki Kanetsugu PRO-J, Seki Kanetsugu SAIUN,Seki Kanetsugu HOCHO, Yoshida Hamono, Ryusen


Seki kanetsugu

Nowoczesna japońska marka noży, stworzona dla europejskich nabywców. To komfort i wygoda, połączenie formy klasycznej z nowoczesną technologią ”HI-TECH” z japońskiego przemysłu  Rękojeść wykonana z ”Pakka Wood” lub MICARTA to przyjemne ciepło z litego drewna. Rdzeń ostrza wykonany ze stali V-Gold 10.

Noże pokryte są piękną mozaiką powstałą w wyniku wielokrotnego kucia, walcowania i przeciągania metalu w procesie produkcji. Wzorzec ten jest od dawna znany nielicznym rzemieślnikom, wywodzi się z japońskich mieczy - świata sztuki, który ożywia prawdziwego ducha współczesnej historii.

Doskonała jakość oraz wydłużona ostrość japońskich noży sprawia, że są popularne na całym świecie. Noże Samura pomogą Tobie tworzyć cuda w kuchni: cięcie, rozdrabnianie, szatkowanie, nie będzie sprawiać już żadnych trudności.

Nóż w Japonii jest nierozerwalnie związane z funkcjonalnością, a więc jest zawsze ostry i wolno się tępi. Większość noży Europejskich ma twardość mniejszą niż 58 jednostek HRC, a seria Ryusen Blazen osiąga 63 HRC.

Wielu z nas pragnie spróbować swych sił podczas gotowania , próbuje nowych receptur, eksperymentuje z ciekawymi składnikami. Niektórzy natomiast nie chcą marnować swojego czasu wolą posiłki gotowane przez szefów kuchni w restauracji.. W Japonii, gotowanie - to przede wszystkim przygotowywanie ryb i warzyw, żeby gotować nie wymaga się posiadania kwalifikacji zawodowych, czy kulinarnych – bardzo ważne jest szybkie cięcie. Wystarczy mieć poczucie wewnętrznej harmonii i kilka noży Samura z obustronnym wyostrzeniem, żeby zawsze ciąć szybko, cienko i pewnie produkty do niezwykle pięknych i pysznych potraw.

Seria SEKI KANETSUGU:

Tradycja jakość wykonania i ostrość noży Seki Kanetsugu są znane i cenione od ponad 650 lat!

Od  czasów ery Jowa (1345-1349r) kiedy to założyciel  kuźni Kanetsugu, zaczął  produkcję mieczy,
Firma Seki Kantsugu kultywuje wyrób noży aż do czasów obecnych.


Specjalna technologia wyrobu mieczy Sekiden  jest utrzymywana w tajemnicy do dnia dzisiejszego przez obecnego właściciela firmy: Mitsuyasu Kawamura,  która jest stosowana  także przy produkcji wysokiej klasy profesjonalnych noży kuchennych.


Seki Kanetsugu   dostarcza noże o niebywałej ostrości, a jednoczesnie łatwe w użyciu. Spowodowało to że Noże Seki Kanetsugu są wiodącą marką w Japonii jak również na całym świecie.

YOSHIDA HAMONO:

Yoshida Hamono to firma z kilkupokoleniową tradycją założona przez rodzinę Hamono. Rozwijana przez lata przez ludzi dla których wyrób noży to pasja. Obecnie Spółka Yoshida Hamono to licząca się firma na rynku Japońskim i rynkach Azji.

Produkty Yoshida Hamono charakteryzują się wysoką jakością wykonania i trwałością, a także przystępną ceną. Yoshida Hamono znana jest w Japonii przede wszystkim z wysokiej jakości noży kuchennych serii "Kyusakichi" wykonanych z Japońskiej super stali VG10 oraz Szwedzkiej  wysokogatunkowej  stali Sandvik 19C27, a także z produkcji tradycyjnych ręcznych narzędzi ogrodniczych oraz rolniczych.

Firma kładzie nacisk na tradycyjny wygląd i kunsztowny charakter produkowanych narzędzi.

Historia Yoshida Hamono

W kwietniu 1936r Seiji Yoshida został uczniem Yanagawa mistrza
kowalstwa Mutou Shinanonokami Hisahiro

W 1943r wygrał on nagrodę w Japońskim konkursie na wystawie japońskich
mieczy.

W Listopada 1946r pan Seiji Yoshida założył fabrykę noży w Ushizu Ogi
Saga w Japonii.

Poprzez lata wprowadzał on ulepszenia w wykonaniu i obróbce metalu
takie jak ulepszenia obróbki cieplnej. W lipcu 1971r kiedy to huta
została w dużym stopniu zautomatyzowana, przyczyniło się to znacznie do
poprawy jakości wykonywanych noży.

W Listopadzie 1976r fabryka została przeniesiona do Taku Saga w Japoni.

Kolejno w latach 1980r. 1982r, 1983r wprowadzoano ulepszenia technologi
wytwarzania noży zaowocowało to wygraniem głównej nagrody "Secretary
of Science and Technology Award" w 1983r.

W lutym 1989r powstaje spółka joint venture Yoshida Hamono LTD.

W kwietniu 1989r powstaje nowa fabryka w Japonii (produkcja ostrzy do
maszyn przemysłowych)

W sierpnia 1989r zainstalowana zostaje maszyna do hartowania stali

W 1991r następnym prezesem spółki zostaje pan Masafumi Yoshida.

W 1992r zostaje ponownie przyznana nagroda Sekretarza Nauki i
Technology Award za innowacje giętarki metalu

Październik 2006r - Powstaje nowa fabryka firmy Yoshida Hamono

 


All rights reserved

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl